Puls Kluczy Genowych

Definicja

Czym jest Puls ?

Puls śledzi aktualny przewodni temat wyznaczany poprzez pozycję Słońca, gdy porusza się ono przez każdy z 64 Kluczy Genowych w ciągu roku. Mniej więcej co 5 i pół dnia Słońce przemieszcza się do następnego heksagramu w kolejności. W ten sposób cały rok kalendarzowy ma swój określony rytm i ton.

Kontemplacja poszczególnych Kluczy Genowych, z uwzględnieniem aktualnej pozycji Słońca w danym Kluczu, pozwala na odkrywanie i zrozumienie archetypu jaki stoi za danym Kluczem. Jest to pomocne ponieważ odnosimy się do naszych aktualnych doświadczeń tu i teraz

Aktualny Puls Kluczy Genowych

Śledź Puls na social media

Puls 49 Klucza Genowego

od 7 do 12 lutego 2021

49 Klucz Genowy przechodzi z Cienia Reakcji do Siddhi Odrodzenia i jest to Droga Rewolucji.

Zmienianie świata od wewnątrz

„’Mała rodzina’czyli rodzina dwupokoleniowa to laboratorium syntezy. Nowa rodzina stanie się podstawową jednostką kolektywu. Przekroczy swoje więzi genetyczne, zniknie więc obsesja oraz konflikt między rodzeństwem, znikną powtarzające się wzorce zranień. Zostanie tylko potęgujący się przepływ miłości przez rodzinę. Rodzina przyszłości będzie całą społecznością, samą wspólnotą ludzką. Będzie życzliwą przyjacielskością, która przenika wszystkie budzące się istoty ludzkie. Gdziekolwiek się udamy, znajdziemy owego ducha”.

 Fragment „64 Ways”, Richard Rudd

Puls 13 Klucza Genowego

od 2 do 6 lutego 2021

13 Klucz Genowy przechodzi z Cienia Podziału do Siddhi Empatii i jest to Droga Wnikliwości.

Słuchanie przez miłość

„Gdy słuchamy naszym sercem i duszą, zaczynamy dostrzegać nadzieję we wszystkim wokół nas. Wsłuchując się w wyższą częstotliwość, przede wszystkim musimy współbrzmieć z tą częstotliwością. Całe nasze ciało musi wibrować z wyższą częstotliwością, wyczuwamy wówczas więcej prawdy. Czujemy wtedy naszym ciałem, naszymi organami, zwłaszcza brzuchem, i zaczynamy wyczuwać wyższy cel zawarty wewnątrz rzeczy. Im bardziej będziemy słuchać w taki sposób, zawsze głównie mając na uwadze czyjś wyższy cel, tym bardziej będziemy tym emanować poprzez nasze słuchanie i tym bardziej inni będą czuć ową ufność emanującą z nas.”

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls 19 Klucza Genowego

od 27 stycznia do 1 lutego 2021

19 Klucz Genowy przechodzi z Cienia Współzależności do Siddhi Poświęcenia i jest to Droga Wrażliwości.

Przyszły człowiek

„Tajemnica poświęcenia polega na tym, że rzadko jest ono widoczne. Ktoś mnie atakuje, a ja w odpowiedzi przesyłam mu czyste myśli. Kto to widzi? Ta osoba tego nie widzi. Jednak moja intencja ma rys poświęcenia. Tak więc poświęcenie zazwyczaj jest niewidzialne. Musisz poświęcić to, co inni o tobie myślą, ale na końcu zawsze przychodzi odkupienie. Zwykle w tym kontekście myślę o wielkim lwie Aslanie z powieści C. S. Lewisa „Lew, Czarownica i stara szafa” – o tym, jak dobrowolnie oddaje on swoje życie w ręce złej królowej, a potem przez swoje poświęcenie oczywiście odradza się.

Dlatego też każde prawdziwe poświęcenie generuje coś w rodzaju tsunami. Poświęcenie wróci do ciebie, a kiedy tak się stanie, moc jego siddhi wywoła tylko podziw – zarówno w tobie, jak i w innych.”

 Fragment z „Dare to Be Divine”, Richard Rudd

Puls Kluczy Genowych w 2020 r.

Puls Klucza Genowego 6

od 15 września do 20 września

6 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Konfliktu do Siddhi Pokoju i jest to Droga Dyplomacji.

Ścieżka do Pokoju

„Każda osoba posiada swoje własne, unikalne nawyki senne. Przy współczesnym stylu życia, wielu ludzi cierpi na brak snu lub posiada wzorce, które go zaburzają. Kontemplacja może rozwiązać tego typu trudności poprzez dostrojenie nas do naszego własnego, naturalnego zegara biologicznego ciała. Ciało fizyczne, w większości płynne posiada naturalny rytm pływu. Większość ludzi nie jest tego świadoma. Za każdym razem, kiedy się zatrzymujesz dajesz sobie możliwość osadzenia się w tym głębokim, wewnętrznym pulsie. Płyn międzykomórkowych, który obmywa komórki naszego ciała od wewnątrz i na zewnątrz, pulsuje i płynie nieustannie. Jeśli jesteśmy w stanie wsłuchać się wewnętrznie w dźwięk tego procesu, może brzmieć on podobnie do fal szumiących łagodnie na plaży.

Kontemplacja ma na celu dostrojenie naszego całego ciała, emocji i umysłu do tych miękkich, kojących rytmów. Zmienia się nasze odczucie wewnętrznego i zewnętrznego czasu. Odkrywamy coraz częściej, że znajdujemy się we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Fascynującym jest obserwować, jak zegar naszego ciała zmienia się, kiedy udoskonalamy naszą kontemplacyjną praktykę. Czasami możesz odkryć, że spontanicznie spacerujesz w nocy przepełniony pięknym stanem spokoju, który możesz pogłębiać poprzez świadomą kontemplację do czasu, kiedy naturalnie nie zapadniesz w sen. Często, kiedy budzisz się następnego dnia to samo uczucie pogody ducha będzie ci towarzyszyć w ciągu całego dnia. Istnieje wiele zagadek wyłaniających się wraz ze Sztuką Kontemplacji”. 

 

 Fragment „Sztuki Kontemplacji” Richard Rudd

 

Puls Klucza Genowego 47

od 9 września do 14 września

47 Klucz Genowy przechodzi od Cienia Opresji do Siddhi Transfiguracji i jest to Droga Transmutacji.

Transmutowanie przeszłości

„Na pewnym etapie, kontemplacja ustępuje miejsca absorpcji. Wiemy, kiedy osiągamy ten etap. Nasza cała częstotliwość zaczyna się przenosić do innej sfery. Intensywność pozostaje, ale jednocześnie nasze życie staje się łagodniejsze, cichsze, a nasz wysiłek zaczyna zanikać. Transfiguracja faktycznie zaczyna się w wyższych zakresach częstotliwości Daru, gdy nasza aura wchodzi w stan Absorpcji”.

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 64

od 3 września do 8 września

64 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Zamętu (Zamieszania) do Siddhi Oświecenia i jest to Droga Wyobraźni.

Aurora

„W wyższych wymiarach istnieją kolory, które są tak wykwintne, że rozpłynęlibyśmy się, gdybyśmy je zobaczyli. Postrzegamy kolor fizycznym okiem, ale dla Siddhi istnieje tylko jedno oko – i dlatego każdy kolor jest nieskończony. Jest to coś godnego kontemplacji.

Istnieje nieskończona liczba kolorów. Te kolory są Bożą Lilą – Bożą grą. Są one fraktalnymi odłamkami stworzenia, które powstają w nieskończoność, a następnie ponownie się rozpuszczają. Nasze życie to te kolory. Jesteśmy Mandalą. Wszystkie nasze wcielenia tworzą to dzieło sztuki, jak tybetańska Thangka – nasze cierpienia, nasze ekstazy, nasze sukcesy i nasze porażki – wszystkie zaliczają się do dzieł sztuki.

Ośmiel się być ręką, która maluje,

Ośmiel się być płótnem,

Ośmiel się być samą farbą.

Wszyscy tym jesteśmy.


Ośmiel się być Oświeconym”.

 

 Fragment „Dare to be Divine” Richard Rudd

 

Puls Klucza Genowego 40

od 29 sierpnia do 2 września

40 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Wyczerpania do Siddhi Boskiej Woli i jest to Droga Stanowczości.

Wola Poddania się

„Radujemy się ponad wszystko, z nadejścia Boskiej Woli.

Czujemy to w naszych ciałach jako drżenie Prawdy.

Wyczuwamy jej przynależność do wszystkich form

w zgodzie z tajemnicą i iluzją czasu.

Czekamy na własną wolność,

na jakimkolwiek poziomie się ona w nas obudziła.

Ufamy w jej wsparcie.

Drżymy w naszej istocie z czcią dla Twojego nadejścia,

przyjścia Królestwa Niebieskiego na Ziemię.

Wyczuwamy jej ciszę.

Pamiętamy jej zakończenie,

i cieszymy się doskonałością jej odsłony”.

Fragment Pierwszej Pieczęci z książki „Seven Sacred Seals” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 59

od 23 sierpnia do 28 sierpnia

59 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Nieszczerości do Siddhi Transparentności i jest to Droga Intymności.

Smok w twoim Genomie

„Wyobraź sobie dwie kochające się gwiazdy. Nie ma końca ich miłości. To nieskończona, świeża i nigdy nie kończąca się podróż. Nigdy nie będziesz oddzielony od swojej miłości. Nawet śmierć fizyczna zostanie przekroczona w następnym etapie naszej ewolucji. Takie związki będą trwać poprzez kolejne wcielenia, a ich pamięć nie zostanie utracona, bo nie będzie już ochronnej membrany. Strach przed śmiercią zniknął. Miłość sprawiła, że wyparował.

Na jeszcze szerszym poziomie formuje się wielka indywidualność, która patrzy poza inkarnację. To część dużo szerszej linii czasu, która pamięta wszystko, co przyszło wcześniej – wielkie zapomniane epoki przeszłości – a także widzi to, dokąd zmierzamy, jednak czas nadal jest w pewnym sensie doświadczany. Dopiero w ostatniej epoce czas się rozpłynie i to też przed nami… ale nasza następna faza to przedostatnia epoka, tak zwana 6-ta Rasa. Pojawi się nowy człowiek ze świadomością, która potrafi podróżować poza ciało i łączy nas ze wszystkimi innymi istotami. 

Człowiek przyszłości wkroczy w tę następną epokę. To faza oświeconego działania i ucieleśnionej obecności. My, ludzkość, jesteśmy super-komórką. Nauczymy się i przypomnimy sobie tę prawdę. To najgłębsza możliwa forma intymności. Wszystkie te stare frazesy są prawdziwe. 

Naprawdę jesteśmy jednym światem, jedną ludzkością, jednym sercem”.

 Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

 

Puls Klucza Genowego 29

od 17 sierpnia do 22 sierpnia

29 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Połowiczności do Siddhi Oddania i jest to Droga Zaangażowania.

Skoczenie w Pustkę

„We współczesnej erze informacji mamy skłonność posiadania wielu znajomości, ale niewielu prawdziwych przyjaciół. Pielęgnuj więc prawdziwe przyjaźnie z hojnością. Poświęć tak dużo czasu, jak tylko możesz przyjaźniom, w których jesteś zdolny doświadczyć uczucia zjednoczenia. Praktykuj głęboką sztukę haragei – dialogu pomiędzy przyjaciółmi, który toczy się tak bardzo w ciszy, jak poprzez słowa. Prawdziwy przyjaciel jest drogocennym znaleziskiem. Spędzanie z nim czasu jest jak odnalezienie pięknego, starego schronienia na sekretnej polanie głęboko w lesie. Co mogłoby być ważniejsze, niż danie sobie czasu, by odpocząć i cieszyć się tak wyjątkowym miejscem?”.

Fragment książki „Sztuka Kontemplacji” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 4

od 11 sierpnia do 16 sierpnia

4 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Nietolerancji do Siddhi Wybaczenia i jest to Droga Zrozumienia.

Uniwersalne Panaceum

„Kontemplacja Wybaczenia

W życiu mamy do czynienia z wieloma emocjonalnymi wzlotami i upadkami. Czasami robimy rzeczy, które ranią innych, świadomie lub nieświadomie, a czasami jesteśmy w jakiś sposób skrzywdzeni lub zhańbieni przez innych. Pełne piękno stanu kontemplacji możesz osiągnąć tylko wtedy, gdy nie nosisz już żadnych urazów czy ukrytego wstydu. Każde wyrzuty sumienia lub stłumione poczucie winy mącą nasze spokojne, wewnętrzne jezioro. Jeśli skrywasz takie nierozwiązane uczucia z przeszłości, częścią Twojej podróży kontemplacyjnej będzie pozwolić im odejść. Zwykle jest to delikatny proces, który może zająć dużo czasu. W zależności od głębokości zranień możesz również rozważyć profesjonalną pomoc w tym zakresie.

Wybaczanie, czy to sobie, czy innym, polega na uwolnieniu się od serii energetycznych zaczepów, które łączą cię z konkretną osobą lub wydarzeniem z przeszłości. Jednym z kontemplacyjnych podejść jest zamknięcie oczu i zlokalizowanie tych zaczepów w sobie. Następnie, używając swojego oddechu, oddychaj do każdego z nich i pozwól im odejść. Jeśli w grę wchodziła inna osoba, możesz również spróbować spojrzeć na nią w nowym świetle. Wyobraź sobie ją jako małe dziecko i zobacz okropne poczucie izolacji, które mogła kiedyś odczuwać. Nawet najbardziej agresywne lub bezduszne cechy osobowości są zakorzenione w pewnych tragicznych wydarzeniach w życiu dziecka. Im bardziej będziesz w stanie zrozumieć innych, korzystając z mocy swojej wyobraźni, tym więcej współczucia będziesz w stanie im okazać. Z czasem, pomoże Ci to w odpuszczeniu.

Udoskonalając Sztukę Kontemplacji, zdasz sobie sprawę, że w życiu nie ma błędów. Każde wydarzenie jest dla Ciebie osełką do dalszego szlifowania ostrza Twojej życiowej mądrości. Jesteśmy tutaj, aby uczyć się na własnych błędach i znaleźć wewnętrzne wybaczenie, po to by ruszyć dalej i stać się lepszą osobą.”

 Fragment książki „Art of Contemplation” Richard Rudd

 

Puls Klucza Genowego 7

od 5 sierpnia do 10 sierpnia

7 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Podziału do Siddhi Cnoty i jest to Droga Przewodnictwa.

Cnota Jest Swoją Własną Nagrodą

„Cnota jest delikatna jak dzika orchidea. Możemy ją również gromadzić, tak jak woda gromadzi się pod ziemią przez wieki. Gromadzimy Cnotę poprzez nasze pozytywne działania, myśli i uczynki. Nie widzimy kropli wody wypełniających wielkie jeziora pod ziemią, lecz każda kropla przybliża wodę do powierzchni. Pewnego dnia, kiedy nasza Cnota się przepełnia, nagle wytryskuje ona przez pęknięcia naszego życia i zaczyna wypływać z naszych serc, przez naszą aurę jak musujące światło i jak namacalna dobra wola i życzliwość”. 

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 33

od 30 lipca do 4 sierpnia

33 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Zapominania do Siddhi Objawienia i jest to Droga Uważności.

Objawienie Końcowe

„33 Klucz Genowy uczy nas czegoś niesamowitego. Uczy, że nasze życie jest mityczne. Nasz mit jest bogaty w postaci i zwroty akcji. Są tacy, którzy reprezentują zło, tacy, którzy reprezentują dobro, tacy, którzy odwracają się od dobra do zła lub od zła do dobra. Istnieją kulisy, które się zmieniają, nowe postaci, które się pojawiają i postaci, które odchodzą lub umierają. Cały gobelin jest tak kolorowy i wykwintny, jeśli zwracamy uwagę. Jeśli zwracamy uwagę. Oto jest klucz. Oryginalna nazwa tego heksagramu to „Odwrót”. W tym wszystkim chodzi o wycofanie się. Chodzi o zatrzymanie się w podróży. 

We współczesnym świecie popadliśmy w pośpiech Zapominania. Musimy się zatrzymać i napić się herbaty. Jeśli nie pozwolimy naszej świadomości odpocząć, jak zobaczymy, co naprawdę dzieje się w naszym życiu? Jak dowiemy się, co jest nam oferowane?”

 Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

 

Puls Klucza Genowego 31

od 24 lipca do 29 lipca

31 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Arogancji do Siddhi Pokory i jest to Droga Przywództwa.

Głosząc Twoją Prawdę

„Odwaga jest kluczową cechą Przywództwa, nie chodzi o odwagę do rzucania się na wroga, lub by zrobić coś imponującego na pokaz. Jest to wewnętrzna odwaga, by pozostać całkowicie skoncentrowanym na własnej Prawdzie, na prawdzie naszego serca, nawet jeśli inni mogą tego nie rozumieć i projektować na nas przeróżne rzeczy. Chodzi o to, aby trwać mocno w naszej własnej miłości.

Ten 31-ty Klucz Genowy dotyczy nauki Pokory, jest o uczeniu się upadania z Łaską. To właśnie czyni dobrego lidera. Przynajmniej w moich oczach. Nie jestem pod wrażeniem nieskazitelnego świętego. Większe wrażenie wywołuje we mnie upadły święty/święta, który/która podnosi się po upadku i wciąż ma otwarte serce. To są liderzy. Ci, którzy mogą upaść i znowu się podnieść. To wymaga szczególnej siły. To jest ścieżka prawdziwego człowieka.”

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 56

od 19 lipca do 23 lipca

56 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Rozproszenia do Siddhi Odurzenia i jest to Droga Wzbogacania. 

Boski Odpust

„Kiedy zatrzymujemy się, kiedy trafiamy na przerwę, kiedy jesteśmy pomiędzy pracą lub ukochanymi, domami, krajami lub społecznościami, to są cenne czasy. To są czasy, kiedy naprawdę możemy zebrać plony. Nasze życia poruszają się w cyklach aktywności i bezczynności. Musimy nauczyć się, jak nie rozpraszać się w byciu nieaktywnymi. Bezczynność jest wypełniona magią. Kiedy jesteśmy nieaktywni, napędzamy w nas embrion nieśmiertelności. Kiedy się zatrzymamy, wtedy zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy pijani!

Możemy użyć 56 Klucza Genowego w naszym życiu i naprawdę pozwolić sobie na posmakowanie tego Daru. Wielki francuski pisarz i naukowiec Blaise Pascal powiedział: ‚Wszystkie ludzkie nieszczęścia wynikają z niemożności siedzenia samotnie w cichej przestrzeni’. Jak prawdziwe są te słowa. Musimy nauczyć się kontemplować, być sam na sam ze sobą, wzbogacać naszego ducha o te rzeczy w życiu, które są niezbędne dla naszego wzrostu, ewolucji i radości. Wtedy możemy pozwolić, aby nasza radość była produktem ubocznym naszej obecności, a nie celem.”

 Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

 

Puls Klucza Genowego 62

od 13 lipca do 18 lipca

62 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Intelektu do Siddhi Nieskazitelności i jest to Droga Precyzji.

Język Światła

„W Japonii istnieje pewna filozofia, która przenika sztukę i rzemiosło, a w garncarstwie nazywa się Kintsugi, co oznacza dosłownie ‚złotą naprawę’. Jest to sztuka naprawiania rozbitej ceramiki za pomocą sproszkowanego złota lub srebra. A kiedy potłuczone naczynie zostanie naprawione w ten sposób, staje się o wiele cenniejsze od nieskazitelnie nowego. Te naczynia są takie piękne. Chodzi o to, że każdy przedmiot ma swoją historię i że historia jest częścią jego piękna i głębi, więc po co pozbywać się czegoś, co można naprawić i uczynić jeszcze piękniejszym?

Tak często staramy się odrzucić nasze rany oraz wyrzucamy zepsute przedmioty. Jednak nasze zranienie ma głębsze piękno niż cokolwiek innego, ponieważ jest częścią naszej autentyczności. Może być w całości przez nas objęte i pozostać częścią naszego piękna. Gdy zasysamy złote światło z wyższych płaszczyzn i pozwalamy, by nas ponownie ukształtowało, stajemy się jeszcze bardziej wytworni. Stajemy się niedoskonale doskonali. Stajemy się nieskazitelni.”

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 53

od 7 lipca do 12 lipca

53 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Niedojrzałości do Siddhi Obfitości (Nadobfitości) i jest to Droga Ekspansji.

Ewoluowanie Poza Ewolucję

„Dar Ekspansji dotyczy ekspansji świadomości, miłości i kreatywności, a te trzy razem tworzą idealną harmonię. Świadomość bez miłości może być okrutna, miłość bez świadomości może być bolesna, a kreatywność bez miłości może być lekkomyślna. Ekspansja naprawdę odnosi się do dojrzewania naszego ducha. Kiedy nasz duch dojrzewa, nasze życie naturalnie zmierza do równowagi. Życie jest zjawiskiem holistycznym, ale mamy tendencję do dzielenia naszego życia na części. Myślimy o naszych związkach jako o jednej rzeczy, a o naszej rodzinie, pracy i zdrowiu jako o innej, ale to wszystko jedno i to samo.

Ekspansja w jednym obszarze powoduje tylko nierównowagę. Dojrzałość polega na tym, aby ekspansja rozprzestrzeniała się przez całe nasze życie, a sekretem tego jest bezwysiłkowość. Ekspansja przychodzi bez wysiłku i pojawia się naturalnie, powoli, cicho. Przynosi raczej spokój niż podekscytowanie. Przynosi prostotę zamiast złożoności, perspektywę zamiast ambicji. Wszystko odbywa się poprzez spowolnienie.”

 

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 39

od 1 lipca do 6 lipca

39 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Prowokacji do Siddhi Wyzwolenia i jest to Droga Dynamizmu.

Napięcie Transcendencji

„Wyzwolenie polega na byciu wolnym od prowokacji. Nic nie może nas sprowokować. Wyobraź to sobie. Nic nie może sprowokować naszej przytomności do zmiany stanu samourzeczywistnienia. Właśnie dlatego jest absolutnie spokojna. Ten 39 Klucz jest szczególnie wrażliwy na dźwięk, na otoczenie audio. Jesteśmy naprawdę bardziej prowokowani tonem niż treścią – dziecko, które marudzi z właściwą lub niewłaściwą siłą perswazji, lub nasz partner, który używa tej subtelnej obwiniającej tonacji, która po prostu zapiera dech.

Wyzwolenie polega na słyszeniu bez podążania za dźwiękiem. Dźwięk słowa dociera do ucha i chociaż mózg może natychmiast przetłumaczyć to na pojęcie lub wspomnienie, proces ten nie wpływa na wewnętrzną świadomość. W rzeczywistości wewnętrzna świadomość może selektywnie wyłączać proces neurologiczny, więc kiedy jesteśmy głęboko pochłonięci medytacją, cały dźwięk jest po prostu częstotliwością, bez aktywności neurologicznej, bez myśli. To jest Moksza – Wyzwolenie.”

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 52

od 25 czerwca do 30 czerwca

52 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Stresu do Siddhi Bezruchu i jest to Droga Umiaru. 

Punkt Bezruchu

„Gdy udajemy się nad ocean lub do lasu, doświadczamy prawdziwego tempa ziemi i to jest magiczne. To głębokie bicie bębna brzmi w każdej komórce naszego istnienia. DNA rozszerza się, gdy słyszy i odczuwa to tempo. Kiedy zapominamy o tym głębokim, naturalnym tempie, nasze DNA kurczy się i wprawia nasze ciało w stresujący stan, jakby w naszym wnętrzu rozlegał się alarm. Znaczna część dzisiejszego świata żyje ze stale włączonym dzwonkiem alarmowym. Jeśli słyszymy to cały czas, wkrótce po prostu przyzwyczajamy się do tego i staje się to normalne. Sekret polega na zaufaniu alarmowi i naszemu dyskomfortowi, zatrzymaniu tego co robimy, zwolnieniu, oddychaniu, wejściu do środka naszego centrum i dostrojeniu się z powrotem do serca Gai”.

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 15

od 19 czerwca do 24 czerwca

15 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Jednostajności do Siddhi Kwitnienia i jest to Droga Magnetyzmu.

Wiecznie kwitnąca wiosna 

„Kwitnienie. Cudowne, cudowne Siddhi. Ci ludzie mogą dotknąć czegokolwiek i to odradza się. Kiedy Jezus przywrócił Łazarza do życia, musiało to nastąpić przez to Siddhi – to jest Siddhi dające życie. Kwitnienie jest mocą zieleni, mocą natury, siłą życia, aby rosnąć i kwiecić się, kwitnąć i owocować. 15 Siddhi, gdziekolwiek się udaje, poszukuje pustki. Poszukuje uschniętych i umarłych. I przywraca życie w tych miejscach, tym spragnionym ludziom, tym umierającym stworzeniom. To jest rola 15 Siddhi. Pomyśl o tym, jeśli masz je w swoim profilu. Pomyśl o tym, nawet jeśli nie. Te Siddhi i tak są poza wszelkimi profilami. Kiedy więc podejmiemy wewnętrzną decyzję, aby służyć Bogu, służyć woli całości, aby miłość stała się centrum naszego życia, wtedy Bóg zaczyna kiełkować w naszym życiu.

Decyzja jest Inicjacją. W rzeczywistości jest to mistyczna nazwa jednej z Inicjacji – musimy podjąć tę decyzję w pewnym momencie naszej ewolucji, ale kiedy już ją podejmiemy, nasze życie zmieni się na zawsze. Decyzja polega na postawieniu miłości ponad wszystko. To miłość jako służba, miłość jako filantropia, miłość jako Prawda.

Wszakże, tylko Ty możesz podjąć decyzję. Ona jest podejmowana głęboko w Twojej samotności. Jednak kiedy już zostanie podjęta, łączy Cię z innymi. To ironia – że tylko Ci, którzy mają silną wewnętrzną samotność, naprawdę wiedzą, jak współpracować.

Jeśli boisz się grupy, boisz się plemienia lub społeczności, to dlatego, że Twoja samotność nie jest jeszcze wystarczająco silna. Gdyby była wystarczająco silna, nie obawiałbyś się, że może być zagrożona. Tak więc z tej decydującej miłości płyną wszelkiego rodzaju owoce i dary …” 

Fragment kursu „Odważ się być Boskim” / „Dare to be Divine” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 12

od 13 czerwca do 18 czerwca

12 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Próżności do Siddhi Czystości i jest to Droga Rozróżniania.

Czyste Serce

„Jesteśmy tutaj z miłości. Nie ma innego powodu istnienia. Te 64 słowa określające Siddhi, to nic innego jak niezliczone imiona miłości. Czystość jest sercem miłości, duszą istnienia. Jeśli masz ten Klucz Genowy, lub jeśli kontemplujesz go na jakimkolwiek gruncie, pamiętaj o tym – Pozwól Miłości wybrzmiewać przez Ciebie. I nie mam na myśli miłości emocjonalnej, sentymentalnej. Spójrz na 64 Siddhi. Spójrz na wiele imion miłości. To naprawdę nie ma znaczenia jak się nazywamy. Nie ma znaczenia, jaki jest nasz Profil, ani kiedy się urodziliśmy. Słowa nie są terytorium. Terytorium jest żywym, oddychającym wyrazem Miłości, a miłość jest czysta. Nic innego nie ma znaczenia poza miłością. Ona czeka, by przebić się przez wnętrze każdego z nas. To nasza esencja, to bicie naszego serca i to nasz dom.”

Fragment książki „64 Ways” Richard Rudd

Puls Klucza Genowego 45

od 7 czerwca do 13 czerwca

45 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Dominacji do Siddhi Komunii i jest to Droga Synergii.

Kosmiczna Komunia

Wchodzimy w Synergię, gdy jesteśmy w zaufaniu. Wszystkie kodony w nas wytwarzają rezonans harmoniczny. To tak, jakbyśmy umieścili magnes pod kawałkiem papieru pokrytym opiłkami żelaza. Wszystkie tworzą piękne zorganizowane wzory, ale samo pole magnetyczne jest niewidoczne. Wszechświat taki jest; zaufanie jest takie. Po prostu dostosowujemy się do całego kosmosu, czujemy spokój i swobodę, bez względu na to, przez co przechodzimy. Synergia odbywa się w ten sposób na poziomie indywidualnym, w chemii naszego DNA. Odbywa się to również kolektywnie, gdy wchodzimy w harmonijne zestrojenie z innymi. 

45 Dar wie, że każda grupa ma własną zasadę samoorganizacji, i że jeśli da się jej wystarczająco dużo czasu i przestrzeni, w końcu znajdzie naturalną wyższą harmonię …

Fragment 45 Klucza Genowego 

Puls Klucza Genowego 35

od 1 czerwca do 6 czerwca

35 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Głodu do Siddhi Bezgraniczności i jest to Droga Przygody.

Tunele czasoprzestrzenne i Cuda

„Żyć z otwartym sercem, to żyć w nieustannym stanie przygody. Przygoda oznacza, że ​​wciąż jest w Tobie pewien strach, ale osiągnąłeś częstotliwość, o której wiesz, że jest wystarczająco wysoka, aby przechytrzyć ten strach. Każdy człowiek ma wybór, aby podążyć ścieżką miłości. Na tym polega tajemnica 35 Daru – możesz osiągnąć postęp, jeśli jesteś gotowy zrobić wielki skok i zaryzykować wszystko przez wzgląd na miłość”.

Fragment 35 Klucza Genowego

Puls Klucza Genowego 16

od 27 maja do 31 maja

16 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Obojętności do Siddhi Mistrzostwa i jest to Droga Wszechstronności.

Magiczny Geniusz

„Mistrzostwo jest dla wszystkich. Nie jest ekskluzywne ani elitarne. Nie musimy jeździć zimą do Indii na długie, ciche odosobnienia. Najpotężniejszym miejscem, w którym możemy odkryć Mistrzostwo, jest nasze codzienne życie.

Prawdziwy dobrobyt tkwi w szczegółach. Znajduje się w drobiazgach, kwiatku na chodniku, uśmiechu dziecka, oddaniu komuś ostatniego kęsa deseru. Wszystkie te małe rzeczy składają się na Mistrzostwo. Same w sobie nie wydają się wielkie. Jednak, kiedy występują one wespół, mamy mistrzostwo.”

Fragment książki „Sztuka Kontemplacji” R. Rudd 

Puls Klucza Genowego 20

od 21 maja do 26 maja

20 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Powierzchowności do Siddhi Obecności i jest to Droga Wiary w Siebie.

Święte Om

„Ucząc się sztuki kontemplacji, z czasem przekonasz się, że Twoje myślenie zaczyna ustawać, a między Twoimi myślami zaczynają pojawiać się niewielkie przestrzenie. Czysty umysł rozwiewa zarówno wątpliwości jak i mętlik.

Z czasem praktyka kontemplacyjna otworzy w Twoim mózgu nowe ścieżki neuronalne, łączące zarówno lewą jak i prawą półkulę. Oznacza to, że ilekroć doświadczysz wglądu, ujrzysz rozległą sieć wzajemnych połączeń i wyczujesz swoiste, harmoniczne ustawienie tych wzorów. Ten nowy dar zrozumienia może następnie zostać zastosowany w dowolnej dziedzinie, od biznesu przez edukację po sztukę. Przekonasz się, że możesz znacznie zwiększyć efektywność dowolnego systemu lub metody, od pisania po zmywanie naczyń, od wychowywania dzieci po prowadzenie firmy”.

Fragment książki „Sztuka Kontemplacji” R. Rudd

Puls Klucza Genowego 8

od 15 maja do 20 maja

8 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Przeciętności do Siddhi Wytworności i jest to Droga Stylu.

„Jestem kolibrem. Nucę szum początku. Wraz z pszczołami mam wielką miłość do świętego nektaru, i z ich pomocą tworzę portal do świata owadów, który dodaje mi siły, umacnia moją wytrzymałość i pozwala mi nucić. Jestem wspaniałym koneserem, najznamienitszej ambrozji, najbardziej wyrafinowanych przysmaków, które natura oferuje poprzez swoje nieskończone owoce i kwiaty. Ty też pewnego dnia musisz udoskonalić swoją najskrytszą esencję poprzez niezliczone życia i żmudną pracę wewnętrzną. Przyszedłem, aby przypomnieć Tobie, że Twoje własne myśli są kwiatami, a kiedy pracujesz nad ich oczyszczeniem, z czasem nauczysz się wydobywać ich ukryte esencje.

Jestem znakomitym nauczycielem Pulsu. Struktura życia pulsuje wraz ze zmianą. W jednej chwili Twoje istnienie świeci jak słońce, w następnej wszystko zostaje przyćmione. Musisz nauczyć się ufać rytmom pulsowania życia. Światło świeci tylko w ciemności. Ufaj zatem Twojej ciemności, kiedy woła, i  kiedykolwiek wciąga Cię do wnętrza otchłani, pozwól jej, ponieważ to jest to miejsce, gdzie znajdziesz wewnętrzne światło.

Kiedy znajdziesz wewnętrzne światło, nie ukrywaj go. Noś je otwarcie. Niech Twoje odzienie je odzwierciedla, niech Twoje słowa nucą wraz z nim, niech Twoje ruchy szepczą o nim. Możesz przysłonić światło, kiedy to jest konieczne, ale ono nie może zostać ukryte, gdyż jest po to, aby świat je widział. Twoim wewnętrznym pięknem jest inspirowanie innych, wywoływanie uczuć transcendencji i kierowanie innych na ścieżkę ku własnej Prawdzie”.

„Klucz Wizji 8: Koliber” – fragment z Arkan Śnienia (The Dream Arc)

 

Puls Klucza Genowego 23

od 9 maja do 14 maja

23 Klucz Genowy przenosi z Cienia Złożoności do Siddhi Kwintesencji i jest to Droga Prostoty.

Alchemia Prostoty

„Pomyśl o osobie lub ludziach, których znasz, lub snujesz marzenia o takiej osobie, która ma proste życie. Zastanów się nad elementami tego życia, które przemawiają do Ciebie, za którymi potajemnie tęsknisz. Z czasem przeprojektuj swoje życie, aby pasowało do tego rodzaju obrazu, i bądź uważny na kuszące wezwanie współczesnej kultury. Tak, baw się tym. Ciesz się z technologii i przełomowych momentów, lecz uważaj, aby nie stać się ofiarą marketingu. Ten marketing chce, abyś miał skomplikowane życie. Chce, abyś wydawał, wydawał, wydawał. Ostatecznie, kończy się na tym, że wyrzucasz, wyrzucasz, wyrzucasz.

Bądź buntowniczy. Bądź potężny. Bądź prosty.”

Fragment książki „64 Ways” R. Rudd

Puls Klucza Genowego 24

od 27 kwietnia do 2 maja

24 Klucz Genowy przenosi się z Cienia Uzależnienia do Siddhi Ciszy i jest to Droga Inwencji.

Ostateczne Uzależnienie

„Życie jest wielkim Boskim Planem, w którym cała ludzkość zbiorowo tworzy piękny gobelin ewolucji. W tej historii każdy z nas doświadcza Boga na wiele własnych sposobów i pod różnymi postaciami. Cisza jest tym, w co wciąż zanurzamy się i wynurzamy się. Inkarnujemy się z ciszy, a następnie wcielamy się z powrotem w tę samą ciszę. Za każdym razem wracamy – odświeżeni, odnowieni i gotowi, aby odegrać inną rolę. Ponadto, istnieje doskonała ciągłość dla naszych ról, a im bardziej wrażliwi i podatni się stajemy, tym bardziej odczuwamy tę ciągłość w naszych życiach i tych, którzy nas otaczają.

Cisza jest skarbem ponad wszystko inne. Błyszczy życiem, jak gwiazdy. Cisza nie jest pusta, jak moglibyśmy sobie wyobrazić, ale jest brzemienna z całym kosmosem. Cisza nie jest Złota. Jest Srebrna – jak nieskończone klejnoty głębokiego kobiecego morza… ”

Fragment z książki „64 Ways”  R. Rudd